18. október 2018. Lukáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kardiochirurgovi Fischerovi odpustili zvyšok zákazu činnosti

SITA  18.1.2017 18.1.2017  

Kardiochirurg Viliam Fischer dostal v apríli 2015 za prijímanie úplatku dvojročnú podmienku.BRATISLAVA/PEZINOK 18. januára (WebNoviny.sk) - Odsúdenému kardiochirurgovi Viliamovi Fischerovi v stredu sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku podmienečne odpustil zvyšok zákazu vykonávať lekársku činnosť.
"Samosudca podmienečne upustil u odsúdeného Viliama Fischera od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti vykonávať lekárske povolanie, ktorý mu bol uložený rozsudkom Špecializovaného trestného súdu zo dňa 21. apríla 2015 v trvaní troch rokov," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že súd zároveň určil odsúdenému skúšobnú lehotu v trvaní dvoch rokov. "Odsúdený sa vzdal práva podať sťažnosť a prokurátor tiež, takže rozhodnutie je právoplatné," dodala Kudjáková.
Kardiochirurg Viliam Fischer dostal v apríli 2015 za prijímanie úplatku dvojročnú podmienku. Špecializovaný trestný súd v Pezinku vtedy schválil dohodu o vine a treste, ktorú známy lekár uzavrel s prokurátorom. Podľa rozsudku prijal Fischer koncom roka 2014 vo svojej kancelárii úplatok tisíc eur a čokoládovú bonboniéru od dcéry pacientky. Pre matku žiadala včasnú operáciu.
V januári 2015 prijal lekár ešte obálku s 1200 eurami a neskôr aj obálku s hotovosťou 800 eur a tašku s dvoma kačicami. Fischer sa ku skutkom priznal, čo je podmienka na uzavretie dohody o vine a treste. Dohodnutý trest spočíval v dvojročnom treste odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu štyri roky. Bývalý kandidát na prezidenta republiky dostal tiež peňažný trest 15-tisíc eur, ďalej zákaz činnosti vykonávať lekárske povolanie na tri roky a tiež zhabanie veci - 800 eur.
Polícia kardiológa Viliama Fischera obvinila z korupcie na začiatku februára 2015. V súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti prijal podľa polície úplatok 3 000 eur. Trestné oznámenie podala rodina pacientky, ktorú lekár operoval. Po smrti pacientky údajne rodina pýtala peniaze späť. Rodinu polícia obvinila z trestného činu podplácania.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow