26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kauzu bratov Paškovcov sudca vrátil prokurátorovi

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Prokurátor sa odvolal voči uzneseniu samosudcu okresného súdu v kauze bratov Paškovcov. O uznesení rozhodne košický krajský súd.KOŠICE 28. novembra (WebNoviny.sk) – Samosudca Okresného súdu Košice I uznesením odmietol obžalobu prokurátora na trojicu obžalovaných bratov Paškovcov, pretože zistil závažné procesné chyby, najmä, porušenie práva na obhajobu. Informovala o tom dnes hovorkyňa košických súdov.
Hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičkov pondelok agentúre SITA potvrdil, že prokurátor podal odvolanie voči uzneseniu samosudcu, a tak o veci bude rozhodovať košický krajský súd. Z uznesenia samosudcu vyplýva, že odmietol obžalobu prokurátora, pretože zistil závažné procesné chyby vo vyšetrovaní, ale najmä porušenie práva na obhajobu.
Obvinení Maroš P., Branislav P. a Martin P., ktorí sú v príbuzenskom vzťahu s expredsedom NR SR Pavlom Paškom, boli obžalovaní z trestného činu výtržníctva, prví dvaja navyše aj z trestného činu ublíženia na zdraví.
Incident sa stal v októbri minulého roku blízko obchodnému domu Tesco na košickej Hlavnej ulici. Krátko po štvrtej nadránom boli jeho aktérmi na jednej strane bratia P. a na druhej 24-ročný Košičan Ján s 22-ročnou priateľkou Zuzanou, ktorú Branislav P. údajne slovne obťažoval. Na pomoc jej prišiel priateľ a muža odstrčil. Tomu prišli na pomoc jeho bratia. Strhla sa bitka, po ktorej skončil na zemi Ján i Zuzana. Obaja utŕžili údery aj kopance. Zranený bol aj František, Zuzanin strýko, ktorý chcel s partnerkou Editou zabrániť bitiu Jána a pritom utrpel zranenia tváre a zlomeninu nosa.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow