17. január 2021. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Keňa zatiaľ nezavrie najväčší utečenecký tábor na svete

SITA SITA SITA  16.11.2016 16.11.2016  

V tábore na severovýchode Kene, ktorý zriadili pred 25 rokmi, žije v súčasnosti asi 340.000 utečencov, zväčša Somálčanov.NAIROBI 16. novembra (WebNoviny.sk) - Uzavretie najväčšieho utečeneckého tábora na svete v kenskom Dadaabe, ktoré bolo naplánované na koniec novembra 2016, odložili o šesť mesiacov. Rozhodla o tom vláda afrického štátu, aby vyhovela žiadosti Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), informoval v stredu šéf kenského rezortu vnútra Joseph Nkaissery.
Podľa jeho slov, ktoré sprostredkovala tlačová agentúra DPA, sa budú kenské úrady aj naďalej aktívne usilovať o vracanie utečencov do Somálska.
V tábore na severovýchode Kene, ktorý zriadili pred 25 rokmi, žije v súčasnosti asi 340.000 utečencov, zväčša Somálčanov. Experti v tejto súvislosti už mesiace varujú pred vracaním ľudí, z ktorých mnohí sa narodili a vyrastali v tábore, do násilím sužovaného a zbedačeného Somálska.
Keňa však v apríli ohlásila uzavretie tábora z bezpečnostných dôvodov. Vláda v Nairobi sa obáva, že militanti zo somálskej skupiny aš-Šabáb tam realizuje nábor dobrovoľníkov, navyše sa tam môžu ukrývať aj islamskí extrémisti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow