24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kiska vycestuje do Francúzska, pozval ho Hollande

SITA SITA SITA  20.11.2016 20.11.2016  

Prezidenta bude na jeho ceste do Francúzska sprevádzať aj delegácia slovenských podnikateľov.BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska bude v dňoch 21. a 22. novembra na oficiálnej návšteve Francúzskej republiky. Historicky prvá oficiálna návšteva prezidenta SR vo Francúzsku sa koná na pozvanie prezidenta Françoisa Hollanda. Informoval o tom prezidentov hovorca Roman Krpelan.
Okrem rokovaní s najvyššími ústavnými činiteľmi - prezidentom Françoisom Hollandom a predsedom Národného zhromaždenia Claudom Bartolonem prezident podporí rozvoj slovensko-francúzskej hospodárskej spolupráce stretnutím s francúzskymi podnikateľmi v združení Medef, návštevou renomovaného centra na podporu začínajúcich inovatívnych podnikateľov (start-upov) NUMA a Centra výskumu a vývoja automobilky PSA Peugeot Citroën.
V rámci ďalšieho programu si prezident Kiska uctí v Meudone pamiatku generála Milana Rastislava Štefánika, zúčastní sa na slávnostnom koncerte pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ a stretne sa s krajanmi. Hlavu štátu budú na ceste sprevádzať minister hospodárstva Peter Žiga, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáš Parízek a delegácia slovenských podnikateľov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow