19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

KĽDR je pripravená rokovať s USA, ide o prelomovú udalosť

 25.2.2018 25.2.2018  

PJONGČJANG 25. februára (WebNoviny.sk) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) je pripravená na rokovanie so Spojenými štátmi. Vyhlásil to v nedeľu v juhokórejskom Pjongčjangu, kde viedol severokórejskú delegáciu na záverečnom ceremoniáli zimnej olympiády, podpredseda Ústredného výboru severokórejskej vládnucej komunistickej strany Kim Jong-čol. Severokórejský vodca Kim Čong-un má podľa neho "jednoznačný zámer zúčastniť sa" na rokovaniach so Spojenými štátmi.

Odporúčame:Prezident Trump dáva voľnú ruku štátom, či budú učitelia na školách vyzbrojení

Ide o prelomovú informáciu, keďže Severná Kórea doteraz označovala Spojené štáty za najväčšieho nepriateľa, vyhrážala sa im zničením a práve obranou pred Američanmi odôvodňovala potrebu svojho jadrového a raketového programu.
Agentúra AP pripomína, že Kim Jong-čol, ktorý je momentálne poslom mieru z Pchjongjangu a rozdáva úsmevy na záverečnom ceremoniáli olympiády, je juhokórejskou tajnou službou podozrievaný z toho, že stál v roku 2010 za dvoma útokmi, pri ktorých zahynulo 50 Juhokórejčanov.

Odporúčame:KĽDR chce zjednotiť polostrov pod svojím režimom, varuje americký admirál Harris

Kim Jong-čol sedel počas záverečného ceremoniálu v rovnakom diváckom boxe ako dcéra amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka, podľa svetových médií však medzi nimi neprebehla žiadna interakcia a ani raz sa na seba nepozreli.
Viac k témam: Donald Trump, KĽDR, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, USAZdroj: Webnoviny.sk - KĽDR je pripravená rokovať s USA, ide o prelomovú udalosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow