18. október 2018. Lukáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

KĽDR odpálila ďalšiu neidentifikovanú strelu, upozornila na ňu Južná Kórea

 21.5.2017 21.5.2017  

SOUL 21. mája (WebNoviny.sk) - Severná Kórea odpálila dnes ďalšiu, zatiaľ bližšie neidentifikovanú strelu. Podľa prvých údajov mohlo ísť o balistickú raketu, informovali juhokórejské médiá.
Armáda Južnej Kórey v oznámení o odpálení severokórejskej strely uviedla, že raketu vystrelili v nedeľu popoludní miestneho času z lokality severovýchodne od hlavného mesta Pchjongjang. Bližšie informácie zbor náčelníkov štábov v Soule neposkytol.
Juhokórejská agentúra Jonhap s odvolaním sa na armádne zdroje uviedla, že odpálená bola pravdepodobne balistická strela.
Rezolúcie OSN zakazujú Severnej Kórei skúšky balistických rakiet. Izolovaný komunistický režim napriek sankciám v uplynulých rokoch zintenzívnil vývoj jadrových zbraní a rakiet. Naposledy skúšobne odpálil raketu stredného doletu, podľa Pchjongjangu vyvíjanú aj pre jadrové hlavice, len minulý víkend.
Viac k témam: Južná Kórea, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, raketové testy, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - KĽDR odpálila ďalšiu neidentifikovanú strelu, upozornila na ňu Južná Kórea © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow