22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

KĽDR vyhlásila po Castrovom úmrtím trojdňový štátny smútok

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Severokórejský líder Kim Čong-un zaslal v nedeľu na Kubu sústrastný telegram. Castra v ňom označil za vynikajúceho lídra. PCHJONGJANG 28. novembra (WebNoviny.sk) - V súvislosti s úmrtím vodcu kubánskej revolúcie Fidela Castra vyhlásili v Severnej Kórei trojdňový štátny smútok. Informoval o tom v pondelok tamojší vládny denník Rodong sinmun.
V súlade s nariadením Ústredného výboru Kórejskej strany práce a severokórejskej vlády sú od dnešného dňa do 30. novembra vztýčené smútočné vlajky.
Odporúčame:

Svetoví politici reagujú na úmrtie Fidela Castra

Fico: Kuba nikoho neohrozovala, chcela len žiť vlastný život

Zomrel bývalý kubánsky prezident Fidel Castro (†90)

Severokórejský líder Kim Čong-un zaslal v nedeľu na Kubu sústrastný telegram. Castra v ňom označil za vynikajúceho lídra, ktorý "vybudoval socialistický systém a celý život zasvätil rozvoju svojej krajiny a šťastiu svojho ľudu".
Poukázal aj na priateľské vzťahy, ktoré Castra spájali s KĽDR. "Bol to súdruh a priateľ kórejského ľudu," uvádza sa v telegrame, v ktorom sa vyzdvihuje aj Castrov "obrovský prínos v boji proti imperializmu". Castro zomrel uplynulú sobotu vo veku 90 rokov. Jeho pohreb sa uskutoční 4. decembra v Santiagu de Cuba.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow