28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kľúčová univerzita v Mósule je pod kontrolou irackých síl

SITA  14.1.2017 14.1.2017  

Univerzitný komplex v Mósule je dominantou tohto druhého najväčšieho irackého mesta. Podľa tamojších predstaviteľov džihádisti využívali laboratóriá na výrobu chemických zbraní a samotnú budovu ako svoje lokálne ústredie.BAGDAD 14. januára (WebNoviny.sk) - Iracké sily prevzali v sobotu kontrolu nad kľúčovou univerzitou v meste Mósul na severe krajiny. Operácia bola súčasťou Američanmi podporovaného úsilia zameraného na vyhnanie militantov extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) z tejto poslednej veľkej bašty džihádistov v Iraku.
"Bezpečnostné jednotky v plnom rozsahu oslobodili Mósulskú univerzitu. Sily zhabali zo školských laboratórií chemické látky, zneškodnili výbušniny a nástražné bomby," uviedli armádne zdroje bez poskytnutia bližších údajov.
Univerzitný komplex v Mósule je dominantou tohto druhého najväčšieho irackého mesta. Podľa tamojších predstaviteľov džihádisti využívali laboratóriá na výrobu chemických zbraní a samotnú budovu ako svoje lokálne ústredie.
Oslobodením tejto inštitúcie sa iracké sily dostali k rieke Tigris, ktorá preteká stredom Mósulu. Počas dňa iracká televízna stanica Al-Irákija priniesla zábery bojov vo vnútri univerzitného areálu ležiaceho vo východnej časti mesta.
Ofenzíva v Mósule, ktorá sa začala vlani v polovici októbra, bola obnovená v decembri po dvojtýždňovej prestávke spôsobenej tvrdým odporom IS a nepriaznivým počasím. Mósul je pod kontrolou IS od polovice roka 2014.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow