19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Koalícia s USA ostane v Iraku aj po porážke Islamského štátu

SITA SITA SITA  4.12.2016 4.12.2016  

Úlohou koalície bude cvičiť, vyzbrojovať a podporovať miestnu políciu, pohraničníkov a ďalšie sily, aby udržali oblasti vyčistené od Islamského štátu. BRATISLAVA/SIMI VALLEY 4. decembra (WebNoviny.sk) - Americká armáda a jej koaliční partneri budú musieť zostať v Iraku aj po očakávanej porážke teroristickej organizácie Islamský štát (IS), vyhlásil v noci na nedeľu americký minister obrany Ashton Carter.
Podľa neho bude potrebné ubezpečiť sa, že keď bude IS porazený, "porazeným aj zostane". "Budeme musieť ďalej čeliť zahraničným bojovníkom snažiacim sa uniknúť a pokusom IS premiestniť sa alebo sa pretvoriť. Za týmto účelom nielen Spojené štáty, ale aj naša koalícia musí vydržať a zostať vojensky zapojená," povedal Carter.
"Obzvlášť v Iraku bude potrebné, aby koalícia poskytovala neprerušenú pomoc a pokračovala v našej práci: cvičiť, vyzbrojovať a podporovať miestnu políciu, pohraničníkov a ďalšie sily, ktoré udržia oblasti vyčistené od IS," dodal minister obrany USA. Nespresnil, ako dlho môže potrvať táto vojenská prítomnosť v Iraku a koľko ďalších vojakov si bude vyžadovať.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow