26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Komplica útočníka z Berlína už raz v Nemecku zadržali

SITA  5.1.2017 5.1.2017  

Tunisan čelí vyšetrovaniu v súvislosti s vážnym zločinom ohrozujúcim bezpečnosť štátu, čo je formulácia využívaná nemeckými úradmi pre trestné činy teroristického charakteru.
BERLÍN 5. januára (WebNoviny.sk) - Tunisana (26), s ktorým sa atentátnik z Berlína Anis Amri stretol v reštaurácii v predvečer útoku, sa neocitol v cele predbežného zadržania v Nemecku po prvý raz.
Túto Amriho kontaktnú osobu zadržali už raz v Berlíne, a to v novembri 2015, informovala televízia RBB.

ÚTOK V BERLÍNE

Hovorca tamojšej prokuratúry Martin Steltner uviedol, že uvedený 26-ročný Tunisan čelí vyšetrovaniu v súvislosti s vážnym zločinom ohrozujúcim bezpečnosť štátu, čo je formulácia využívaná nemeckými úradmi pre trestné činy teroristického charakteru.
Zadržaný a dvaja ďalší muži sa vtedy ocitli v podozrení, že zaobstarali trhavinu pre útok v Düsseldorfe. Vyšetrovatelia však nezískali očakávané dôkazy proti trojici ani pri prehliadke motorového vozidla v štvrti Britz, ani mešity v štvrti Charlottenburg.
Úrady podľa informácií RBB vtedy registrovali uvedeného Tunisana len ako "relevantnú osobu", teda nie ako potenciálneho atentátnika, ale osobu podporujúcu radikálnych islamistov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow