29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kontroly na vonkajších hraniciach Únie sa sprísnia

SITA SITA SITA  5.12.2016 5.12.2016  

Okrem sprísnenia kontrol na hraniciach sa vyjednávači členských krajín Únie a Európskeho parlamentu dohodli v Bruseli aj na tom, že informácie o občanoch členských štátov EÚ by sa v budúcnosti mali porovnávať s poznámkami v databázach bezpečnostných zložiek.BRUSEL 5. decembra (WebNoviny.sk) - Cestujúci musia v budúcnosti počítať s komplexnými kontrolami na vonkajších hraniciach Európskej únie (EÚ). Aj informácie o občanoch členských štátov EÚ by sa v budúcnosti mali porovnávať s poznámkami v databázach bezpečnostných zložiek. V Bruseli sa na tom v pondelok dohodli vyjednávači členských krajín Únie a Európskeho parlamentu.
Sprísnenie predpisov by malo poslúžiť v boji proti terorizmu. Zabezpečenie vonkajších hraníc EÚ môže zastaviť pohyb teroristov, zbraní a látok určených pre masové ničenie, vyhlásila rumunská konzervatívna europoslankyňa Monica Macoveiová, ktorá viedla rozhovory za kontinentálny zákonodarný zbor. Pondelňajší konsenzus musia ešte formálne potvrdiť obe strany.
Ak by porovnávanie údajov viedlo k výraznému predlžovaniu čakacích lehôt pri vstupe alebo výstupe z krajín, môžu členské štáty zmierniť kontroly na pozemných i morských hraničných priechodoch a nahradiť ich náhodnými kontrolami. Možné by to malo byť aj na letiskách, avšak iba za istých okolností na prechodnú dobu maximálne dvoch rokov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow