19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Korunný princ Muhammad bin Salmán označil iránskeho lídra za nového Hitlera

 24.11.2017 24.11.2017  

RIJÁD 24. novembra (WebNoviny.sk) - Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán označil najvyššieho iránskeho lídra ajatolláha Alího Chameneího "za nového Hitlera Blízkeho východu". Vyjadril sa tak v čase zvýšeného napätia medzi oboma krajinami.
V narážke na rastúcu regionálnu moc Iránu princ uviedol, že je dôležité vyhnúť sa na Blízkom východe tomu, čo sa stalo v Európe.

Odporúčame:Činnosť Iránu je v súlade s nukleárnou dohodou, tvrdí agentúra monitorujúca jej dodržiavanie

Princ, ktorý je de facto vládcom Saudskej Arábie, pre americké noviny The New York Times vyhlásil, že Iránu treba zabrániť, aby šíril svoj vplyv.
"Od Európy sme sa naučili, že politika ústupkov nefunguje. Nechceme, aby nový Hitler v Iráne zopakoval na Blízkom východe to, čo sa stalo v Európe," uviedol v odkaze na Chameneího.
Sunnitská Saudská Arábia a šiitský Irán sú hlavní regionálni rivali, pričom sa čoraz častejšie navzájom obviňujú z vyvolávania nestability v regióne. Islamská republika zatiaľ na princove vyjadrenia oficiálne nereagovala.
Viac k témam: Adolf Hitler, Irán, Muhammad bin Salmán, Saudská ArábiaZdroj: Webnoviny.sk - Korunný princ Muhammad bin Salmán označil iránskeho lídra za nového Hitlera © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow