20. september 2020. Ľuboslav(a). °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kotleba je pred Matovičom, v parlamente by bolo aj KDH

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Do parlamentu by sa podľa prieskumu AKO, s.r.o. dostalo osem strán.BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali v novembri, do parlamentu by sa dostalo osem strán, vrátili by sa aj kresťanskí demokrati. Najviac hlasov by získala strana Smer-SD, a to 27,5 percenta. Do parlamentu za túto stranu by si sadlo 44 poslancov. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry AKO, ktorý uskutočnila od 3. do 10. novembra na vzorke 1000 respondentov starších ako 18 rokov.

V prvej trojke okrem Smeru aj SaS a SNS

Respondenti mali odpovedať na otázku: "Pred nedávnom sa konali voľby do NR SR (parlamentu). Keby boli voľby teraz, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Budem vám strany čítať v náhodnom podarí".
Za stranou Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu nasledovali strany Sloboda a Solidarita (SaS) s 15,4 percenta hlasov (24 mandátov) a Slovenská národná strana (SNS), ktorú by volilo 14,4 percenta opýtaných. Národniari by v parlamente obsadili 23 kresiel.
Strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko by sa do Národnej rady SR dostala s podporou 10 percent voličských hlasov a získala by 16 mandátov. Hnutie OĽaNO-NOVA by získalo 8,9 percenta hlasov (14 mandátov) a hnutie Sme Rodina - Boris Kollár by podporilo 6,9 percenta voličov (11 mandátov).

V parlamente by boli aj Most-Híd a KDH

Do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd, ktorú by volilo 6,1 percenta respondentov a získala by deväť poslaneckých kresiel. Rovnaký počet kresiel by získalo aj Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré by sa stalo poslednou parlamentnou stranou so ziskom 5,6 percenta hlasov.
Naopak, pred bránami parlamentu by ostali SMK-MKP so ziskom 3,5 percenta hlasov, #Sieť so ziskom 1,2 percenta, KSS s podporou 0,3 percenta voličov a Strana zelených Slovenska so ziskom 0,2 percenta hlasov.
Agentúra AKO vyrátala preferencie z volebnej účasti 66,1 percenta. Nerozhodnutých bolo 16,4 percenta respondentov, voliť by určite nešlo 14,1 percenta respondentov a 3,4 percenta respondentov odmietlo prezradiť, koho by volilo.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow