16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Krajiny V4 majú identické problémy, vyhlásil Danko

SITA SITA SITA  4.12.2016 4.12.2016  

Najdôležitejší sú občania, a preto podľa Andreja Danka musia politici vynaložiť viac snahy, aby pozitíva európskeho projektu komunikovali občanom lepšie a viditeľnejšie.BRATISLAVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko sa v nedeľu stretol s predstaviteľmi parlamentov Vyšehradskej skupiny V4 v poľskom meste Przemyśl. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa predsedu NR SR Eva Kliská.

Diskusia o budúcnosti Európskej únie

Predstavitelia parlamentov diskutovali o budúcnosti Európskej únie, o potrebe posilnenia úloh národných parlamentov a ich vzťahov s Európskym parlamentom. "Všetci sa zhodli, že základom akéhokoľvek napredovania EÚ je jednota členských štátov založená na vzájomnom rešpekte a potrebe vyhnúť sa deleniu členských krajín," uviedla Kliská.
"Najdôležitejší sú občania, a preto musíme vynaložiť viac snahy, aby sme pozitíva európskeho projektu komunikovali našim občanom lepšie a viditeľnejšie. Naši občania musia mať pocit, že ich názory a obavy na európskej úrovni vnímame," povedal Danko.

Krajiny V4 majú identické problémy

Spolu s predsedom Sejmu Poľska, Marekom Kuchcińským a predsedom Senátu Poľska, Stanisłavom Karczewskim hovorili aj o dosiahnutej vysokej úrovni bilaterálnych vzťahov medzi Poľskom a Slovenskom.
"Pre zlepšenie obchodno-ekonomických vzťahov je však veľmi dôležité dobudovanie energetickej a cezhraničnej dopravnej infraštruktúry, ktoré vnímam ako strategické pre ďalší rozvoj našich vzťahov," dodal Danko s tým, že EÚ je globálnou inštitúciou, ktorá by nás mala prezentovať pred celým svetom. Krajiny V4 majú identické problémy v hospodárskej, sociálnej alebo ekonomickej oblasti. "Preto si myslím, že by sme si mali v rámci našich krajín viac vymieňať informácie o tom, aké úspechy dosahujeme pri ochrane našich trhov," uzavrel.
Ako informovala Kliská, v závere stretnutia sa predstavitelia parlamentov V4 zúčastnili slávnostnej ceremónie pomenovania Námestia Vyšehradskej skupiny.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow