23. máj 2019. Želmíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kresťanskí demokrati by boli v parlamente, ukázal prieskum

 11.3.2017 11.3.2017  

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome januára a februára, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 27 percent hlasov. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra MEDIAN SK s.r.o. v dňoch 23. januára až 19. februára na vzorke 1 026 respondentov. Agentúra odpovede zbierala vo forme osobného rozhovoru (približne 80 % údajov) a webdotazníka (20 % údajov).

Odporúčame:Matovič: Danko ma šikanuje a buzeruje, siahol mi na plat

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 15,5 percenta respondentov. Nasleduje Slovenska národná strana (SNS) s podporou 10 percent, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (9,5 %), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,5 %), strana Most-Híd (6,5 %), hnutie Sme rodina - Boris Kollár (6,5 %) a Kresťanskodemokratické hnutie (6 %).
Mimo parlamentu by podľa prieskumu ostala Strana maďarskej komunity (4,5 %) a  #Sieť (2 %). Inú stranu by vo voľbách podľa prieskumu podporili tri percenta opýtaných. Agentúra predpokladaný zisk strán zaokrúhlila na pol percenta.
Podľa prieskumu by sa na parlamentných voľbách zúčastnilo 33 percent opýtaných a ďalších 20,5 percenta by sa ich skôr zúčastnilo. Naopak, skôr by sa na voľbách nezúčastnilo 4,5 percenta respondentov a určite by sa nezúčastnilo 39,5 percenta. Nerozhodnutých bolo 2,5 percenta opýtaných.
Viac k témam: NR SR, prieskum, voľbyZdroj: Webnoviny.sk - Kresťanskí demokrati by boli v parlamente, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow