24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kriminalisti nemajú indície, že by za útokom na karavan rómskej rodiny bol rasizmus

 11.5.2017 11.5.2017  

RÍM 11. mája (WebNoviny.sk) - Talianski vyšetrovatelia nemajú zatiaľ indície, že by za predpokladaným podpaľačským útokom na karavan rómskej rodiny v rímskej štvrti Centocelle, ktorý si v noci z utorka na stredu vyžiadal životy troch sestier vo veku štyri, osem a 20 rokov, bol rasistický motív.

Odporúčame:Pri požiari osobného auta prišiel o život zatiaľ neznámy muž

Kriminalisti našli na mieste činu zvyšky fľaše so zápalnou zmesou. Ostávajúci členovia rómskej rodiny s 11 deťmi sa včas dostali do bezpečia.
V ďalšom vyšetrovaní kauzy by im mohli pomôcť aj informácie z vyhodnoteného videozáznamu bezpečnostnej kamery v okolí miesta činu. Prokuratúra kauzu vyšetruje podľa dostupných informácií talianskych médií pre podozrenie z trestných činov zabitia a podpaľačstva.
Útok odsúdil taliansky prezident Sergio Mattarella a vyslancov k blízkym zosnulých vyslal aj pápež František, ktorý sa snažil zmierniť bolesť pozostalých.
Viac k témam: krimiZdroj: Webnoviny.sk - Kriminalisti nemajú indície, že by za útokom na karavan rómskej rodiny bol rasizmus © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow