25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kuba chce splatiť dlh Česku po svojom, fľašami chýrneho rumu

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Dlh Kuby voči Česku pochádza ešte z čias studenej vojny, keď boli Kuba a bývalé Česko-Slovensko súčasťou komunistického bloku.PRAHA 16. decembra (WebNoviny.sk) - Kubánska vláda prišla s nezvyčajným návrhom, ako splatiť Česku mnohomiliónový dlh - fľašami svojho vychýreného rumu. Podľa českého ministerstva financií Havana túto možnosť predostrela počas nedávnych rokovaní o príslušnom probléme.
Odporúčame:
Kuba dlhuje Česku 276 miliónov dolárov.Ak Praha túto ponuku prijme, Česi budú mať dostatok kubánskeho rumu na viac než jedno storočie, informuje stanica BBC. Praha však vyhlásila, že by privítala aspoň časť zmienenej sumy v hotovosti. Dlh Kuby voči Česku pochádza ešte z čias studenej vojny, keď boli Kuba a bývalé Česko-Slovensko súčasťou komunistického bloku.
Kuba v súčasnosti nedisponuje dostatkom peňazí, má však značné zásoby tejto liehovinovej komodity. Český rezort financií uviedol, že vrátenie dlhu je možné v dodávkach rumu alebo farmaceutických produktov. Kubánske liečivá však nemajú certifikát EÚ, takže Česi zrejme dostanú splátku v ich obľúbenejšej podobe.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow