15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lajčák kryje podvody, Štefanec trvá na vyšetrení kauzy

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Bývalá zamestnankyňa ministerstva zahraničia Zuzana Hlávková tvrdí, že rozpočet na kultúrne podujatia súvisiace s predsedníctvom sa začali predražovať po tom, čo na ministerstvo prišla bývalá šéfka TV Markíza Zuzana Ťapáková.BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Ivan Štefanec z KDH ako občan SR a poslanec Európskeho parlamentu vyjadruje hlboké znepokojenie nad podozreniami, ktoré sa v posledných dňoch objavili v súvislosti s predraženou zákazkou na predstavenie loga slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie (SK PRES).
"Prístup ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (Smer-SD) nielen vrhá zlé svetlo na Slovenskú republiku, ale opäť znižuje dôveru v štátne inštitúcie a ich schopnosť efektívne nakladať s prostriedkami daňových poplatníkov," informoval agentúru SITA Štefanec.

Odvahu Hlávkovej Štefanec oceňuje

Popri Robertovi Kaliňákovi je Miroslav Lajčák podľa Štefanca už druhým ministrom Ficovej vlády, ktorý otvorene kryje podvody. "Toto konanie je v príkrom rozpore so zámermi boja proti korupcii a daňovým podvodom, ktoré slovenská vláda deklarovala vo svojom Programovom vyhlásení. Vyzývam členov ostatných vládnych strán, osobitne tých, ktoré samé seba označujú ako pravicové a občianske, aby sa voči takémuto konaniu ohradili a využili svoj vplyv na dôkladné vyšetrenie kauzy a vyvodenie politickej zodpovednosti," uviedol Štefanec.
Štefanec zároveň ocenil odvahu Zuzany Hlávkovej a ďalších bývalých zamestnancov rezortu zahraničia. "Na príprave a úspešnom priebehu slovenského predsedníctva sa podieľali tisíce ľudí a kvalitu ich práce oceňujú aj naši partneri v Európskej únii. Je znepokojivým obrazom súčasného stavu Slovenska, že na ich úsilí a entuziazme sa priživujú firmy a osoby priamo napojené na stranu Smer-SD," uzavrel europoslanec.
Odporúčame:

Transparency: Lajčákovo ministerstvo mohlo porušiť zákon

Minister Lajčák odstúpi, ak niekto dokáže, že porušil zákon

Špinavé protislovenské prostitútky, útočil Fico na novinárov

Baránek kritizuje Fica za jeho ostrý výrok o novinároch

Pčolinský je v šoku, že Ficovi chodia po rozume prostitútky

Robili sa na Lajčákovom ministerstve pochybné zákazky?

Kaliňák bráni Lajčáka. Mali sme podávať párky, pýta sa

Matovič vyzval Lajčáka, aby zverejnil výdavky svojho rezortu

Evka sa na snemoch nepodieľala, reaguje Smer na obvinenia

Rozpočet predražený až o 100-tisíc

Bývalá zamestnankyňa rezortu Zuzana Hlávková tvrdí, že rozpočet na kultúrne podujatia súvisiace s predsedníctvom sa začali predražovať po tom, čo na ministerstvo prišla bývalá šéfka TV Markíza Zuzana Ťapáková ako mediálna poradkyňa. Konkrétne má ísť o galavečer k predstaveniu predsedníckeho loga a otvárací koncert pre verejnosť. Podľa Hlávkovej galavečer stál približne 300-tisíc eur, pričom Lajčák trvá na sume 200-tisíc eur.
Podľa Hlávkovej pôvodný rozpočet na otvárací koncert bol 20-tisíc eur, ministerstvo však zaplatilo 120-tisíc s tým, že podľa konateľa agentúry Viva Musica! Mateja Drličku, ktorého agentúra koncert pripravovala, to ale nebola celá suma a zvyšok doplatil z iných zdrojov. Odmieta, že by štát okradol. Galavečer mala podľa Hlávkovej pripravovať agentúra blízka strane Smer-SD, čo strana odmieta.
Otvárací koncert zase pripravili bez prieskumu trhu, keďže ich Drlička oslovil priamo. Podľa Transparency International Slovensko, ktoré Hlávkovej tvrdenia overovalo, je problémom aj to, že Hlávková o svojich podozreniach informovala aj Lajčáka, ale ten to podľa zákona o chránenom oznamovaní nepreveril.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow