24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Láska porazí nenávisť, Trump musí odísť, kričali Američania

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Protesty proti Donaldovi Trumpovi pokračovali v New Yorku, Los Angeles i Philadelphii.NEW YORK 14. novembra (WebNoviny.sk) - Imigranti, ich obhajcovia i ďalší obyvatelia USA pokračovali v nedeľu piaty deň po sebe v protestoch proti zvoleniu Donalda Trumpa za prezidenta, na ktorých odsudzovali jeho podporu deportácií a ďalšie avizované opatrenia. Informovala o tom agentúra AP.
Organizátori v newyorskom Manhattane niesli plagáty s nápismi v angličtine a španielčine ako "Nenávisť nás neurobí veľkými" a kričali: "Ostaneme tu." K pochodu sa podvečer pridalo viac ako 1000 ľudí. Počas zatiaľ posledného dňa protestov po krajine sa demonštrácie konali okrem iného aj v Los Angeles, San Franciscu či Filadelfii.

Niekoľko sto protestujúcich sa zišlo pri filadelfskej radnici a následne pochodovalo mestom s heslami ako "Donald Trump musí odísť!" a "Takto vyzerá demokracia".
V Los Angeles sa niekoľko sto ľudí zhromaždilo pred miestnou pobočkou CNN a v San Franciscu stovky ľudí vrátane mnohých rodín s deťmi pochodovali so sloganom "Láska porazí nenávisť!" Ďalších 800 ľudí demonštrovalo v kalifornskom hlavnom meste Sacramento a stovky vytvorili ľudskú reťaz okolo jazera v neďalekom Oaklande, kde sa objavil pokrik: "Odmietame novozvoleného prezidenta."
V Portlande v štáte Oregon polícia oznámila, že v noci na nedeľu zadržala 71 osôb počas protestov proti Trumpovi v centre mesta, väčšinu predviedli za výtržníctvo a neuposlúchnutie pokynu policajta.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Sám Trump v rozhovore pre televíziu CBS vyhlásil, že Američania, ktorí proti nemu protestujú z obavy, aký bude prezident, by sa nemali báť. Jedným z dôvodov, prečo vyšli do ulíc, je podľa neho to, že ho nepoznajú.
Trump uviedol, že ak by mohol demonštrantom povedať niečo, čo by zmiernilo napätie, povedal by: "Nebojte sa. Znovu získame našu krajinu. Ale v každom prípade, nebojte sa." Ľudia "potrebujú dostať trocha času" po voľbách, dodal v interview, ktoré nahrali v piatok a odvysielali v nedeľu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow