14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lavína z bahna zabila v Kolumbii najmenej dvesto ľudí

 2.4.2017 2.4.2017  

BOGOTA 2. apríla (WebNoviny.sk) - Kolumbijská armáda v nedeľu oznámila, že intenzívne dažde a následný zosuv bahna v meste Mocoa si vyžiadali životy 254 ľudí. Ďalších 400 osôb utrpelo zranenia a vyše 200 ich je nezvestných.
Na miesto nešťastia povolali viac ako 1100 vojakov a policajtov, aby pomohli ľuďom zo 17 oblastí mesta dostať sa do bezpečia.

Odporúčame:Mesto Mocoa prekvapila prívalová vlna, zabila najmenej 112 ľudí

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos na svojej stránke na sociálnej sieti Twitter v rovnakom čase ako armáda informoval o 193 obetiach na životoch.
Starosta mesta José Antonio Castro, ktorý v noci na sobotu tiež prišiel o dom, v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Caracol uviedol, že "väčšinu domov zmietla lavína" z bahna. Spresnil, že ľudia boli pred rizikom vopred varovaní a dostali sa včas do bezpečia, ale viacero štvrtí, ako aj dva mosty boli zničené.
Ku katastrofe v meste Mocoa došlo po tom, ako intenzívne dažde spôsobili prudký vzostup hladín troch riek. Ich voda zmiešaná s rozmáčanou zeminou v noci nadnes nečakane zaplavila mesto Mocoa.
Viac k témam: Kolumbia, prírodná katastrofaZdroj: Webnoviny.sk - Lavína z bahna zabila v Kolumbii najmenej dvesto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow