11. december 2018. Hilda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Le Pen: Príčinou dcérinej porážky boli návrhy na vystúpenie z eurozóny a EÚ

 8.5.2017 8.5.2017  

PARÍŽ 8. mája (WebNoviny.sk) - Otec neúspešnej francúzskej prezidentskej kandidátky Marine Le Penovej v pondelok konštatoval, že príčinou porážky jeho dcéry boli jej návrhy na vystúpenie z eurozóny a Európskej únie.
"Myslím si, že vo Francúzsku musíme hovoriť o skutočných problémoch, demografických problémoch, problémoch masovej migrácie," povedal Jean-Marie Le Pen, zakladateľ krajne pravicového Národného frontu (FN), za ktorý jeho dcéra kandidovala. Le Pen bol z FN vylúčený v roku 2015, poznamenala agentúra Reuters.

Odporúčame:Aktualizované: Macron podľa odhadov porazil Le Penovú, bude najmladším prezidentom v histórii Francúzska

Le Pen taktiež povedal, že po volebnej porážke jeho dcéry je zrejmé, že NF musí začať odznovu a že podpredseda FN Florian Philippot už avizoval, že strana ponesie iný názov. Philippot je podľa Le Pena jedným z hlavných ľudí, ktorí sú zodpovední za volebnú porážku jeho dcéry.
Zo sčítania takmer všetkých volebných lístkov vyplýva, že centrista Emmanuel Macron získal v nedeľňajšom druhom kole prezidentských volieb bezmála 66 percent hlasov a Marine Le Penová 34, uviedla francúzska spravodajská televízia France 24.
Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Penová, prezidentské voľby vo FrancúzskuZdroj: Webnoviny.sk - Le Pen: Príčinou dcérinej porážky boli návrhy na vystúpenie z eurozóny a EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow