27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lesný požiar Thomas je 2. najväčším v histórii Kalifornie, zničil vyše 100-tisíc hektárov územia

 20.12.2017 20.12.2017  

LOS ANGELES 20. decembra (WebNoviny.sk) - Lesný požiar Thomas, ktorý od začiatku decembra sužuje južnú Kaliforniu, je druhým najväčším požiarom v histórii štátu.
Thomas celkovo zachvátil viac ako 110-tisíc hektárov územia a je len o zhruba 485 hektárov menší ako najväčší požiar v kalifornskej histórii z roku 2003, ktorý si svojho času vyžiadal 15 obetí.
Hasiči s ohňom vyčíňajúcim v okresoch Ventura a Santa Barbara naďalej bojujú, pod kontrolou majú z neho len 55 percent. Hasenie im však už uľahčuje ustupujúci vietor a väčšia vlhkosť vzduchu.

Odporúčame:Hasiči dostávajú obrovský lesný požiar v Kalifornii pod kontrolu, štyri mestá sú však ohrozené

Thomas sa rozhorel 4. decembra a odvtedy zničil viac ako tisíc budov. Hrozbu ešte stále predstavuje pre 18-tisíc ďalších stavieb. Pri požiari zahynuli jeden požiarnik a jeden civilista. Hasičské práce si pri Thomasovi, ktorý hasí vyše šesťtisíc požiarnikov, doteraz vyžiadali 110 miliónov dolárov (v prepočte 93 miliónov eur). Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky edition.cnn.com.
Viac k témam: Kalifornia, lesný požiar, USAZdroj: Webnoviny.sk - Lesný požiar Thomas je 2. najväčším v histórii Kalifornie, zničil vyše 100-tisíc hektárov územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow