19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Leteckí záchranári museli v utorok pomáhať dvom zraneným lyžiarkam

 20.2.2018 20.2.2018  

ŽILINA 20. februára (WebNoviny.sk) – Záchranársky vrtuľník zo Žiliny letel dnes na pomoc zraneným lyžiarkam na Martinské hole a do Zuberca v Roháčoch.
Na Martinských holiach potrebovalo pomoc 14-ročné dievča s poranenou nohou. „Privolaní záchranári Horskej záchrannej služby jej zranenú dolnú končatinu zafixovali a priviezli k vrtuľníku. Po doplnení liečby lekárom leteckých záchranárov bola pacientka preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave prevezená do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ informovala hovorkyňa leteckých záchranárov AIR-TRANSPORT EUROPE Zuzana Hopjaková.

Odporúčame:Zachranári zasahovali v Malej Fatre aj v Tatrách

V lyžiarskom stredisku Zuberec - Milotín v Západných Tatrách si sedemročné dievčatko pri páde na lyžiach poranilo dolnú končatinu v stehne. „Po pristátí vrtuľníka pod svahom si lekár leteckých záchranárov prevzal malú pacientku do svojej starostlivosti a poskytol jej neodkladnú zdravotnú starostlivosť. V sprievode matky bolo dievčatko s podozrením na zlomeninu stehennej kosti letecky prevezené do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ dodala Hopjaková.
Viac k témam: horská záchranná služba, lyžiarky, Martinské holeZdroj: Webnoviny.sk - Leteckí záchranári museli v utorok pomáhať dvom zraneným lyžiarkam © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow