27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Letisko v egyptskom meste Aríš počas návštevy ministrov obrany a vnútra zasiahla raketa

 19.12.2017 19.12.2017  

ARÍŠ 19. decembra (WebNoviny.sk) - Letisko v egyptskom meste Aríš na nepokojnom severe Sinajského polostrova zasiahla raketa v čase, keď sa tam nachádzali ministri obrany a vnútra. Informoval o tom hovorca egyptskej armády. Vo vyhlásení zverejnenom na svojej oficiálnej facebookovej stránke hovorca uviedol, že pri utorkovom útoku zahynul jeden dôstojník a dvaja ďalší ľudia boli zranení. Poškodený bol aj vrtuľník.

Odporúčame:Kim Čong-un navštívil továreň, ktorá vyrobila pneumatiky na auto prevážajúce balistickú raketu

Návštevy vysokopostavených predstaviteľov v meste Aríš alebo akejkoľvek inej časti severu polostrova Sinaj sa uskutočňujú tajne. Správa o utorkovom útoku bola prvou informáciou o tom, že oblasť navštívili ministri.
Egyptské bezpečnostné sily na Sinaji už niekoľko rokov bojujú proti islamským militantom. Avšak násilie sa zintenzívnilo a rozšírilo po tom, ako v roku 2013 armáda zosadila vtedajšieho egyptského prezidenta Muhammada Mursího.
Viac k témam: Egypt, letisko, raketaZdroj: Webnoviny.sk - Letisko v egyptskom meste Aríš počas návštevy ministrov obrany a vnútra zasiahla raketa © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow