19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Líder Pegidy vedel o útočníkovi z Berlína skôr ako verejnosť

SITA  22.12.2016 22.12.2016  

Lutz Bachmann už dve hodiny po útoku v Berlíne na sociálnej sieti zverejnil, že páchateľom je tuniský Moslim.BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) - Kým v Nemecku iba v noci na stredu vyhlásili najskôr utajené a následne verejné pátranie po pravdepodobnom útočníkovi z vianočného trhu v Berlíne, líder Pegidy Lutz Bachmann zrejme vedel viac.

ÚTOK V BERLÍNE

Na svojom oficiálnom účte na jednej zo sociálnych sietí Bachmann už dve hodiny po útoku zverejnil medzičasom vymazanú správu, ktorej text znel: "Interné info z vedenia polície v Berlíne. Páchateľom tuniský Moslim. To, že vyšetrovanie preberá generálny prokurátor, hovorí pre jeho hodnovernosť".
Vedúci činiteľ protiislamského a xenofóbneho hnutia Pegida, v minulosti trestaný Lutz Bachmann, sa nikdy netajil dobrými kontaktmi v policajných zložkách.
Ak by sa však potvrdilo ponúkajúce sa podozrenie, že vedel o identite útočníka podstatne skôr, ako sa o nej dozvedela široká verejnosť, znamenalo by to, že disponuje službami dobre informovaného donášača v policajných radoch. Zároveň by to dokazovalo, že ani prísne utajované informácie, ktoré môžu ohroziť priebeh vyšetrovania, nie sú v berlínskej polícii uložené na správnom mieste.
Vyšetrenie kauzy požadujú už aj viacerí predstavitelia parlamentných vládnych i opozičných politických strán, a to nielen od polície, ale aj justície spolkovej republiky.
V inkriminovanom čase totiž polícia údajne o podozrivom Tunisanovi ešte nevedela, jeho dokumenty sa mali nájsť v kabínke kamióna až v utorok popoludní. V čase zverejnenia Bachmannovej správy považovala polícia za podozrivého zadržaného, medzičasom už na slobodu prepusteného migranta z Pakistanu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow