26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lietadlu s hráčmi Chapecoense sa pred haváriou minulo palivo

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Pilot od dispečerky krátko pred nárazom žiadal povolenie pristáť pre nedostatok paliva a úplné zlyhanie elektronických systémov.
LA UNIÓN 30. novembra (WebNoviny.sk) - Pilot havarovaného lietadla so 77 ľuďmi na palube, medzi ktorými boli aj hráči brazílskeho futbalového klubu Chapecoense, krátko pred nárazom oznámil dispečerom letovej prevádzky, že mu došlo palivo.
Vyplýva to z nahrávky, ktorú v stredu zverejnila kolumbijská rozhlasová stanica W Radio. Pilot od dispečerky žiadal povolenie pristáť pre nedostatok paliva a "úplné zlyhanie elektronických systémov". Tesne pred prerušením signálu pilot povedal, že letí v nadmorskej výške 2,7 kilometra.
W Radio nezverejnilo, akým spôsobom sa k nahrávke dostalo. Špekuluje sa o tom, že vysielanie počul iný pilot, ktorého lietadlo sa nachádzalo v blízkosti miesta nešťastia. Nedostatok paliva sa uvádzal ako možná príčina havárie už v prvých správach.
Odporúčame:

Spoveď letušky z lietadla smrti, opísala sekundy pred pádom

Chapecó sa po havárii lietadla s hráčmi ponorilo do ticha

Rivali ponúkli klubu Chapecoense svojich hráčov

Tragédia sa odohrala v oblasti Cerro Gordo, na palube sa viezlo 22 hráčov tímu Chapecoense, realizačný tím a vedenie mužstva, ako aj dve desiatky novinárov, ktorí mali informovať o finálovom zápase Juhoamerického pohára (Copa Sudamericana), obdoby Európskej ligy. Ten mali odohrať futbalisti Chapecoense v stredu v Medellíne proti miestnemu Atlético Nacional.
Kolumbijské úrady oficiálne informovali o znížení počtu obetí z pôvodných 75 na 71 s tým, že štyria pasažieri na palubu lietadla napokon pred jeho štartom nenastúpili. Civilná letecká správa Kolumbie oznámila, že jej pracovníci našli na mieste nehody charterového lietadla s brazílskym futbalovým tímom obe čierne skrinky z havarovaného stroja. Spoločnosť Aerocivil na Twitteri uviedla, že oba letové záznamníky sú "v dokonalom stave".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow