25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Litva spustila hon na špiónov, krajina zriadila horúcu linku

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Litva v uplynulých mesiacoch deportovala viacero ruských diplomatov podozrivých zo špionáže.VILNIUS 2. decembra (WebNoviny.sk) - Litva zriadila 24-hodinovú horúcu linku, na ktorej budú môcť jej občania hlásiť potenciálnych zahraničných špiónov. Pobaltská krajina chce takto zvyšovať povedomie verejnosti ohľadne možných hrozieb.
Hovorkyňa litovskej štátnej bezpečnostnej služby VSD Aurelija Katkuviene v piatok uviedla, že linka je reakciou "na čoraz vyšší počet kybernetických útokov a hrozieb voči národnej bezpečnosti".
Každý občan teraz podľa nej môže do boja proti týmto hrozbám prispieť zavolaním na linku, ktorú momentálne propaguje aj štátna televízia. Dodala, že Litovčania už v minulosti pomohli odhaliť osoby, ktoré konali proti záujmom Litvy.
Napriek tomu, že v televíznych reklamách propagujúcich horúcu linku nie je ani zmienka o susednom Rusku, Litva v uplynulých mesiacoch deportovala viacero ruských diplomatov podozrivých zo špionáže. Niekoľkí Litovčania zároveň boli usvedčení zo špionáže pre Bielorusko, ktoré podľa tamojších úradov informácie posúva práve Moskve.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow