22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Londýn odmietol návrh, aby sa veľvyslancom v USA stal Farage

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Nigel Farage je prvým britským politikom, s ktorým sa Donald Trump osobne stretol po svojom volebnom víťazstve.LONDÝN 22. novembra (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová vyhlásila, že pozícia vyslanca krajiny v Spojených štátoch "nie je voľná". Reagovala tak na vyhlásenie novozvoleného prezidenta USA, ktorý v tomto ohľade podporil dočasného lídra Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva a euroskeptika Nigela Faragea. Informovala o tom dnes agentúra DPA a spravodajská stanica BBC.
Farage je prvým britským politikom, s ktorým sa Trump osobne stretol po svojom volebnom víťazstve. Odvtedy sa líder UKIP zasadzuje o to, aby sa stal prostredníkom medzi Londýnom a Washingtonom, hoci veľvyslaneckú pozíciu omieta. "Dlho poznám viacerých členov Trumpovho tímu a teším sa i jeho podpore," uviedol Farage.

Mayovej úrad však tieto odporúčania odmietol s tým, že nejde o bežnú prax a každá krajina vymenúva vlastných zahraničných zástupcov, pričom táto pozícia je už obsadená. "Voľné miesto nie je. V USA máme vynikajúceho veľvyslanca," vyhlásil hovorca Downing Street č. 10, kde sídli úrad britského ministerského predsedu.
Farage, horlivý zástanca vystúpenia Británie z EÚ, obvinil preto Downing Street č. 10 z toho, že uprednostňuje odpor voči jeho osobe, strane UKIP a výsledkom referenda pred národnými záujmami. Vyhlásil, že Mayovej úrad musí akceptovať, že svet sa zmenil a je čas, aby sa zmenilo aj zmýšľanie na Downing Street č. 10.
Líder UKIP taktiež vyzval úradujúceho britského ambasádora vo Washingtone Kima Darrocha, aby odstúpil, pretože je "fanatickým eurofilom a súčasťou starého režimu" a jeho názory by boli "diametrálne odlišné od Trumpových".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow