17. december 2018. Kornélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lotyšská banka ABLV podľa Európskej centrálnej banky pravdepodobne zbankrotuje

 25.2.2018 25.2.2018  

BERLÍN 25. februára (WebNoviny.sk) - Európska centrálna banka (ECB) dospela k záveru, že lotyšská banka ABLV pravdepodobne zbankrotuje spolu so svojou luxemburskou dcérou ABLV Bank Luxembourg. "V dôsledku výrazného zhoršenia likvidity banka pravdepodobne bude neschopná uhradiť svoje dlhy a ostatné záväzky v lehote splatnosti," konštatovala ECB vo vyhlásení, ktoré zverejnila v sobotu.
ECB ďalej uviedla, že európska rada pre riešenie krízových situácií rozhodla, že "nie je vo verejnom záujme", aby zasiahla, čiže banka pôjde do likvidácie na základe lotyšskej legislatívy a jej luxemburská dcéra na základe legislatívy tejto krajiny.

Odporúčame:Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru

Lotyšský úrad pre reguláciu finančných trhov ešte v pondelok banke ABLV prikázal, aby zastavila všetky platby na základe žiadosti ECB za situácie, keď Spojené štáty americké ABLV obvinili z prania špinavých peňazí a porušenia sankcií voči Severnej Kórei.
ABLV je podľa aktív treťou najväčšou bankou v Lotyšsku.Vklady v banke ABLV, ktorá bola založená v roku 1993, sú chránené do sumy 100 tis. eur prostredníctvom lotyšského fondu na ochranu vkladov, uviedla ECB.
Viac k témam: ECB Európska centrálna bankaZdroj: Webnoviny.sk - Lotyšská banka ABLV podľa Európskej centrálnej banky pravdepodobne zbankrotuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow