24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lufthansa zrušila stovky letov na krátku i dlhú vzdialenosť

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Najnovší štrajk pilotov nemeckého prepravcu zasiahol zhruba 98 tis. pasažierov.BRATISLAVA/BERLÍN 30. novembra (WebNoviny.sk) - Druhý a posledný deň najnovšieho štrajku pilotov nemeckého prepravcu Lufthansa si v stredu vyžiadal zrušenie 890 letov, čo podľa spoločnosti zasiahlo zhruba 98 tis. pasažierov na krátkych aj dlhých tratiach.
Lufthansa chcela najnovším štrajkom zabrániť súdnou cestou, jej žiadosť o vydanie predbežného opatrenia však v pondelok zamietol mníchovský pracovný súd v Mníchove. V dva roky trvajúcom mzdovom spore sa pozície odborov a vedenia spoločnosti naďalej výrazne rozchádzajú.
Odporúčame:

Piloti Lufthansy opäť štrajkujú, rušia stovky krátkych letov

Piloti Lufthansy rozšíria štrajk aj na diaľkové lety

Pre štrajk pilotov zrušila Lufthansa ďalšie stovky letov

Minulý týždeň musela Lufthansa pre štyri dni štrajkov zrušiť celkovo 2 618 letov, čo sa dotklo 315 tis. pasažierov. Odborový zväz pilotov Vereinigung Cockpit tvrdí, že najväčšia nemecká letecká spoločnosť celé roky vykazovala významné zisky, a preto žiada medziročné zvýšenie platov o 3,66 percenta s platnosťou za uplynulých 5,5 roka. Lufthansa ponúka menší rast platov a navrhuje, aby o spore rozhodol arbiter.
Najnovší štrajk pilotov spoločnosti Lufthansa je od apríla 2014 už v poradí pätnástym. Štrajky sa konajú v čase, kedy Lufthansa prechádza reštrukturalizáciou, aby obstála v konkurencii leteckých firiem z regiónu Perzského zálivu a európskych nízkonákladových leteckých spoločností.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow