25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Maďari tvrdili, že sa stratili v Tatrách, našli ich v raji

SITA SITA SITA  13.11.2016 13.11.2016  

V hornej časti zišli z chodníka a dostali sa do exponovaného terénu, odkiaľ už v tme nevedeli nájsť cestu späť.POPRAD 13. novembra (WebNoviny.sk) - Dvojica maďarských turistov v sobotu vo večerných hodinách zablúdila v Slovenskom raji, operátorovi na tiesňovej linke pri žiadosti o pomoc ale tvrdili, že sú vo Vysokých Tatrách.
"Vybrali sa na túru z Píly do rokliny Piecky v Slovenskom raji. V hornej časti zišli z chodníka a dostali sa do exponovaného terénu, odkiaľ už v tme nevedeli nájsť cestu späť. Navyše ani poriadne nevedeli, v ktorej horskej oblasti sa nachádzajú, keďže operátorovi na tiesňovom čísle "112" najprv oznámili, že sú vo Vysokých Tatrách a až po vyťažení hovoru operátorom Horskej záchrannej služby (HZS) vysvitlo, že sú v Slovenskom raji," informovali záchranári.
Následne mladí maďarskí turisti vo veku 24 a 21 rokov kontaktovali rodičov. "Tí z Maďarska cez známu na Slovensku tiež kontaktovali záchranárov HZS s tým, že ich deti poblúdili niekde v oblasti Chopku a vybili sa im mobilné telefóny, takže sa im nevedie dovolať. Až po dôkladnom šetrení sa zistilo, že ide o zablúdená dvojicu v Slovenskom raji," uviedla HZS.
Záchranárom HZS sa podarilo pomocou svetelných a zvukových signálov nadviazať s postihnutými kontakt. Dvojicu našli v ťažko schodnom teréne nad roklinou. Podľa záchranárov boli mierne podchladení, ale bez zranení. Na mieste im poskytli teplé nápoje a následne ich odprevadili na Pílu, kde mali zaparkované auto.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow