24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Maďarská vláda chce pokutovať neziskové organizácie pomáhajúce utečencom

 17.1.2018 17.1.2018  

BUDAPEŠŤ 16. januára (WebNoviny.sk) - Maďarská vláda navrhla prijať súbor zákonov, ktoré by zdanili a prípadne sankcionovali neziskové organizácie pomáhajúce utečencom, poberajúc pritom zahraničné dotácie.

Stop Soros

Minister vnútra Sándor Pintér uviedol, že takéto skupiny by sa mali zaregistrovať na súde a platiť 25-percentnú daň z finančných prostriedkov prijatých zo zahraničia. Ak to neurobia, môžu dostať pokutu. Navrhované zákony nazvali Stop Soros a poslancom ich predstavia po prerokovaní vo vláde.

Odporúčame:Soros ako mŕtve prasa, ďalší útok Fideszu na amerického finančníka

Opatrenia by sa mali týkať napríklad mimovládnych organizácií, ktoré migrantom v Belehrade a na ďalších miestach na Balkáne poskytujú smartfóny s mapami a informáciami o ceste do Európy, uviedol Pintér.

Terč nacionalistických politikov

Chcú nimi tiež obmedziť pohyb občanov považovaných za "organizátorov ilegálnej migrácie" na území do vzdialenosti ôsmich kilometrov od maďarských hraníc s krajinami, ktoré sú mimo Schengenu. Nové zákony by sa zrejme nemali vzťahovať na charitu, ktorá imigrantom poskytuje lieky a jedlo.
Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána už dlho vyhlasuje, že za problémy s masovou migráciou z Afriky a Blízkeho východu do Európy môže George Soros, minimálne tým, že poskytuje finančnú podporu organizáciám, ktoré obhajujú práva utečencov.
Soros, 87-ročný americký finančník a filantrop s maďarskými koreňmi, sa stáva čoraz častejším terčom nacionalistických politikov a ich priaznivcov po celom svete. Tŕňom v oku je im predovšetkým jeho podpora liberalizmu, menšín, utečencov a ľudských práv. Priaznivci konšpiračných teórií ho radi vykresľujú aj ako súčasť finančnej elity, ktorá podľa nich ovláda svet.
Viac k témam: imigranti, Maďarsko, neziskové organizácie, sankcieZdroj: Webnoviny.sk - Maďarská vláda chce pokutovať neziskové organizácie pomáhajúce utečencom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow