25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Malajzia dala Kimovej rodine tri týždne na vyzdvihnutie tela

 13.3.2017 13.3.2017  

KUALA LUMPUR 13. marca (WebNoviny.sk) - Príbuzní nevlastného brata vodcu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR), ktorého pred mesiacom zavraždili na letisku v Kuala Lumpure, majú na prevzatie tela od malajzijských úradov ešte tri týždne. Oznámilo to dnes v Kuala Lumpure malajzijské ministerstvo zdravotníctva.
Ak príbuzní do troch týždňov nepožiadajú o vydanie tela Kim Čong-nama, o ďalších krokoch rozhodne malajzijská vláda. Niektorí vládni úradníci nevylúčili, že v takom prípade by Kima pochovali v Malajzii.

Identitu mŕtveho už potvrdili

Malajzijská polícia minulý piatok potvrdila, že Severokórejčan, ktorého zabili na medzinárodnom letisku v Kuala Lumpure, bol jednoznačne Kim Čong-nam, nevlastný brat severokórejského vodcu Kim Čong-una. "Nebudeme detailne rozoberať, ako sme vykonali identifikáciu," povedal na piatkovej tlačovej konferencii šéf malajzijskej polície Khalid Abu Bakar.

Odporúčame:Zavraždený Severokórejčan bol skutočne Kimov brat, potvrdila malajzijská polícia

"Vieme, že má manželku a deti. Teraz, keď je telo identifikované, dúfame, že budú reagovať a dostavia sa, aby požiadali o vydanie tela," uviedol dnes minister zdravotníctva Subramaniam Sathasivam. "Dúfame, že táto záležitosť sa vyrieši v priebehu dvoch-troch týždňov," dodal. Telo zavraždeného je momentálne v márnici jednej z nemocníc Kuala Lumpuru.

Tvár mu potreli jedom

Kim Čong-nam zomrel 13. februára po tom, ako mu na medzinárodnom letisku v Kuala Lumpure dve ženy potreli tvár jedom. Podľa malajzijskej polície pri tom použili nervovoparalytickú bojovú látku VX, ktorú OSN klasifikuje ako zbraň hromadného ničenia.
Z vraždy Kim Čong-nama boli obžalované dve ženy, Vietnamka a Indonézanka, ale malajzijská polícia v tejto spojitosti pátra ešte po siedmich Severokórejčanoch. Medzi hľadanými osobami je aj diplomat zo severokórejskej ambasády v Kuala Lumpure.
Pchjongjang popiera, že by bol obeťou incidentu práve Kim Čong-nam. Tvrdí pritom, že ide o celkom inú osobu, a síce Kim Čchola, čo je meno na falošnom pase, na ktorý zavraždený muž cestoval.
Viac k témam: Kim Čong-nam, KĽDR, MalajziaZdroj: Webnoviny.sk - Malajzia dala Kimovej rodine tri týždne na vyzdvihnutie tela © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow