25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Malé podniky môžu požiadať o podporu, štát rozdá 70 miliónov

SITA SITA SITA  26.11.2016 26.11.2016  

Predmetom projektu musí byť buď nákup nového dlhodobého majetku, ktorý sa bude využívať na produkciu žiadateľa, alebo zavádzanie nástrojov elektronického podnikania. BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR (MH) podporí mikropodniky, malé a stredné podniky sumou 70 miliónov eur. Ministerstvo ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Výskum a inovácie v utorok vyhlásilo dve výzvy, v rámci ktorých môžu podporu získať projekty na území celého Slovenska s výnimkou Bratislavského kraja. Informoval o tom hovorca rezortu hospodárstva Maroš Stano.
Prvá výzva je určená na podporu nových a začínajúcich podnikov existujúcich menej ako tri roky, druhá sa orientuje na podporu podnikov, ktoré fungujú minimálne tri roky. Ako ďalej ministerstvo informovalo, projekty majú na trh uviesť buď nový alebo inovatívny produkt, či podporiť inováciu produkčného procesu. Predmetom projektu musí byť buď nákup nového dlhodobého majetku, ktorý sa bude využívať na produkciu žiadateľa, alebo zavádzanie nástrojov elektronického podnikania. Súčasne môžu byť predmetom projektu aj ďalšie aktivity bližšie špecifikované priamo vo výzvach.
V rámci výziev sú k dispozícii finančné prostriedky spolu vo výške 70 miliónov eur, z toho 30 miliónov eur pre nové a začínajúce podniky a 40 miliónov eur pre existujúce podniky. Maximálna intenzita pomoci je pre nové a začínajúce podniky 60 % a pre existujúce podniky 50 %. Žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku prejdú podľa Stana viackolovým procesom hodnotenia.
Uzávierky prvých hodnotiacich kôl výziev sú naplánované na 15. februára budúceho roka a uzávierky ďalších každé dva mesiace. Úplné znenie výziev, vrátane príloh potrebných na vypracovanie a predloženie žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, je zverejnené na webovom sídle www.opvai.sk, uzavrel Stano.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow