26. máj 2019. Dušan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Maroko zakázalo predaj buriek, sú vraj bezpečnostným rizikom

SITA  11.1.2017 11.1.2017  

Marocké spoločnosti vyrábajúce a predávajúce burky dostali 48 hodín, aby sa zbavili svojich zásob.
RABAT 11. januára (WebNoviny.sk) - Marocké úrady zakázali predaj, výrobu a dovoz moslimských buriek, teda tradičných ženských odevov zahaľujúcich celú postavu a tvár vrátane očí. Zavedenie zákazu je motivované bezpečnostnými dôvodmi, informovali marocké médiá.
Úrady rozoslali listy oznamujúce zavedenie reštrikcií v pondelok. Marocké spoločnosti vyrábajúce a predávajúce burky dostali 48 hodín, aby sa zbavili svojich zásob. Bezprostredne nebolo jasné, či bude nasledovať aj úplný zákaz nosenia tohto odevu v tejto severoafrickej krajine, uviedla BBC.
Nemenovaný vysokopostavený predstaviteľ marockého ministerstva vnútra zdôraznil, že za zavedením zákazu stáli obavy z možného zneužitia buriek na zločinecké ciele. "Banditi opakovane využívali tento odev na páchanie trestných činov," povedal citovaný činiteľ.
Závoje zahaľujúce celú tvár a postavu nosí len malá časť marockých žien. Väčšina z nich preferuje hidžáb, teda šatku zakrývajúcu len vlasy, krk a poprsie. Konzervatívnejšie Maročanky na severe krajiny uprednostňujú nikáb, ktorý zahaľuje tvár, avšak nie oči. Marocký kráľ Muhammad VI. presadzuje umiernenú verziu islamu a potláča islamský extrémizmus.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow