26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Martinský Volkswagen bude vyrábať komponenty pre motory

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Závod spoločnosti Volkswagen v Martine pridal do produkčného portfólia pozostávajúceho z komponentov pre prevodovky a podvozky aj výrobu dielov pre motory.
BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Martinský závod Volkswagen Slovakia rozšíril výrobu komponentov pre automobily. Do produkčného portfólia pozostávajúceho z komponentov pre prevodovky a podvozky pridal výrobu dielov pre motory. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Volkswagen Lucia Makayová.
Výroba v Martine sa podľa Makayovej rozšírila o šesť typov vačkových hriadeľov pre motory V6 a V8, ktoré fabrika dodáva do závodu Audi Hungaria v Győri. "Pre martinský závod Volkswagen Slovakia to znamená nielen rozšírenie špecializácie, nové kompetencie a strojné vybavenie, ale aj posilnenie našej pozície ako jedného z najväčších zamestnávateľov v regióne Turiec," povedal vedúci martinského závodu automobilky Thomas Gossmann.
Ako ďalej Makayová uviedla, nová výroba si vyžiadala investície vo výške 400 tisíc eur. Martinský závod Volkswagenu vyrába tiež komponenty pre prevodovky a podvozky, ktoré sa montujú do 61 modelov značiek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA a Porsche. Prevažná väčšina jeho produkcie smeruje do koncernových závodov v Nemecku. Približne desatinu produkcie využíva do svojich prevodoviek bratislavský závod automobilky, uzavrela Makayová.
Na Slovensku pôsobí firma VW Slovakia, a. s., ktorá patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine vyrába komponenty pre podvozky, prevodovky a najnovšie motory, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow