26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Matovič chce Dankovi robiť ťažké sny, opľul Ústavu SR

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Rokovací poriadok je podľa opozície nezmyselný, SaS a OĽaNO-NOVA sa obrátia na ústavný súd.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Parlament v utorok schválil novelu zákona o rokovacom poriadku, ktorú ešte v lete inicioval predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). I napriek tomu, že novelu v novembri nepodpísal prezident Andrej Kiska, poslanci ju opätovne podporili 79 hlasmi.
Opozícia Dankov náhubkový zákon kritizuje a pre novelu rokovacieho poriadku sa SaS a OĽaNO-NOVA obrátia na Ústavný súd SR. Povedal to na utorkovej tlačovej besede líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Ako dodal, bude dodržiavať ústavu, avšak bude "robiť ťažké sny Andrejovi Dankovi naďalej".
Odporúčame:

Opozícia kritizuje Dankov náhubkový zákon, obráti sa na súd

Poslanci prelomili Kiskovo veto, schválili rokovací poriadok

Rokovací poriadok ľudí nezaujíma, zhodli sa Kollár a Kotleba

Matovič zopakoval dôvod prezidenta, prečo normu nepodpísal. Hlava štátu upozorňuje, že postup, aký zvolili predkladatelia novely pred jej prijímaním a počas neho, môže byť neprimeraným politickým tlakom aktuálnej vládnej väčšiny, zameraným na obmedzenie účinného výkonu politiky opozičnou menšinou.
"A teda aj zásahom do Ústavou SR garantovaných politických práv a slobôd, medzi ktoré patrí aj sloboda prejavu," zdôvodnil Kiska. "Danko takto opľul Ústavu SR, znevážil ju," povedal Matovič. Podľa neho má Danko strach, aby neukazovali, ako nás zadlžila Ficova vláda, či ako Danko okradol v minulosti štát.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow