30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Matovič označil Danka za zlodeja, rasistu a chudáčika

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Igor Matovič oznámil, že nebude rešpektovať nový Rokovací poriadok. Naďalej bude nosiť do rokovacej sály parlamentu vizuálne pomôcky i bilbordy.BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda OĽaNO Igor Matovič v stredu v parlamente opakovane oznámil, že nebude rešpektovať nový Rokovací poriadok. Naďalej bude nosiť do rokovacej sály vizuálne pomôcky i bilbordy.
"Prijatím zákona zavriete ústa všetkým neslobodným opozičným poslancom NR SR. Väčšina z opozičných kolegov neukáže pomôcky, lebo nemôžu okradnúť rodinu o 2000 eur za to, že nastavia koalícii zrkadlo. Deväťdesiatdeväť percent poslancov skloní hlavu pred touto šikanou, ale ja chcem sľúbiť, že všetky pomôcky ukazovať budem a pokuty na seba zoberiem," vyhlásil Matovič v rozprave k návrhu Rokovacieho poriadku.
Odporúčame:

Polícia obvinila Matoviča za ohováranie Fica

Aktivisti v Trnave rozdávali ŠAŠO špeciál o Matovičovi

Zastavili stíhanie v súvislosti s Matovičovou živnosťou

Matovič a kotlebovci za výroky čelia disciplinárnemu konaniu

Matovičova kritika na adresu Danka

Ten poslancom na opakované prerokovanie vrátil prezident Andrej Kiska. "Môžete mi daj aj 50 pokút denne, budem to robiť. Budete to mať podané krutejšie, ako by ste nechali prejaviť sa poslancov. Na každého z vás si nájdem vec, ktorou vám budem znepríjemňovať život. Matovičovi nezatvoríte ústa. Bilbordových pomôcok tu budete mať trikrát viac ako doteraz. Mňa pokutami nezastrašíte," vyhlásil.
Matovič viackrát v prejave kritizoval predsedu NR SR a zároveň predsedu SNS Andreja Danka. Označil ho za zlodeja, rasistu a zakomplexovaného chudáčika. Zlodejstva sa mal dopustiť so svojim otcom počas privatizácie podniku v Revúcej. Rasizmu zas obhajobou bilbordu SNS, keď už bol funkcionárom strany. "Zakomplexovaného chudáčika postavíme nad všetkých a to len preto, že nenávidí Matoviča," povedal na adresu Danka a jeho snahy presadiť zmeny v Rokovacom poriadku.

Matovič sa obul aj do Mosta-Híd

Matovič sa hanbí za poslancov strany Most-Híd, ktorí sa nehanbili pred voľbami napísať na bilbordy, že charakter rozhoduje. Upozornil, že aj predseda Mostu-Híd Béla Bugár používal vizuálne pomôcky v rokovacej sále parlamentu pred Ivanom Lexom v roku 1996. Podľa Matoviča prezidentove argumenty potvrdzujú, že predloženou novelou ide vládnej moci o útlak a šikanu opozície v NR SR.
V stredu poslanci pokračujú v prerušenom rokovaní o novele rokovacieho poriadku, ktorú do parlamentu vrátil prezident. Novelu pripravila skupina poslancov vládnej koalície na čele s predsedom parlamentu Andrejom Dankom, podľa ktorých jej cieľom je zabezpečenie ochrany efektívneho fungovania národnej rady počas jej schôdzí.
Schválený zákon napríklad stanovuje maximálny čas prejavu poslanca v rozprave, zakazuje používanie zvukových, obrazových a zvukovo-obrazových pomôcok, zakazuje vnášať jedlo do rokovacej sály národnej rady.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow