26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Matovič vystúpi s pômockami, je zvedavý na Dankovu reakciu

SITA  2.2.2017 2.2.2017  

Poslanec Igor Matovič je zvedavý, či mu predseda parlamentu Andrej Danko dá za každú vizuálnu pomôcku pokutu.BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Predseda OĽaNO Igor Matovič bude vo štvrtok v parlamente používať vizuálne pomôcky, čo však zakazuje nový rokovací poriadok. Matovič chce ukazovať v pléne NR SR pri rozprave k vystúpeniu šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka faktúry, ktoré mu poslali ľudia s navýšením ceny za elektrinu z východného Slovenska.
Navýšenie je v niektorých prípadoch aj viac ako o tisíc percent. "Budem používať vizuálne pomôcky. Som zvedavý, či mi Andrej Danko dá za každú túto faktúru 2000 eur pokutu," povedal s tým, že vládnu koalíciu bude pri tom vyzývať, aby si nerobili léno z každého úradu.
Odporúčame:

Matovič nazval Fica cigánom, ľuďom stúpli faktúry aj o 700 %

Matovič zablahoželal Dankovi k povýšeniu na kapitána

Matovič uprednostnil ľudí, Danko neuzná jeho ospravedlnenku

Parlament začiatkom decembra opätovne schválil novelu zákona o rokovacom poriadku, ktorú ešte v lete inicioval predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Aj napriek tomu, že novelu v novembri nepodpísal prezident Andrej Kiska, poslanci ju podporili 79 hlasmi.
Napriek neustálej kritike opozície, že koalícia chce takto zalepiť ústa opozičným poslancom, aby nepoukazovala na kauzy vlády, prešiel napríklad v zákone presne stanovený maximálny rečnícky čas poslancov. Podľa novelizovaného zákona platí zákaz používania transparentov či vyhotovovania videí na mobilný telefón.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow