22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mayová sa stretla s Trumpom, z jeho priorít neskrýva radosť

SITA  27.1.2017 27.1.2017  

Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo musia podľa Mayovej prevziať medzinárodnú zodpovednosť a preukázať vodcovstvo.WASHINGTON 27. januára (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump prijal v piatok v Oválnej pracovni Bieleho domu britskú premiérku Theresu Mayovú. Predsedníčka vlády Spojeného kráľovstva sa tak stala prvou svetovou líderkou, ktorá sa stretla s nedávno inaugurovaným šéfom Bieleho domu.
Trump a Mayová budú najskôr rokovať v Oválnej pracovni, po čom bude nasledovať spoločná tlačová konferencia a následne pracovný obed. Témami hodinového stretnutia sú predovšetkým voľný obchod, bezpečnosť a spolupráca tajných služieb.
Odporúčame:

Mayová: Briti a USA majú príležitosť stáť spolu opäť na čele

Mayová je podľa vlastných slov, ktoré povedala ešte vo štvrtok počas návštevy vo Filadelfii, "veľmi potešená", že obchodná dohoda medzi USA a Britániou je jednou z Trumpových priorít.
Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo musia podľa Mayovej prevziať medzinárodnú zodpovednosť a preukázať vodcovstvo. Podobné vojenské intervencie, aké sa odohrali v Iraku alebo v Afganistane, sa viac nesmú opakovať, zdôraznila.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow