19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Medzi proruskými povstalcami na Ukrajine panujú nezhody, vzbúrenci obsadzujú dôležité budovy

 21.11.2017 21.11.2017  

KYJEV 21. novembra (WebNoviny.sk) - Rivalita, ktorá už dlhšie panuje medzi jednotlivými skupinami proruských povstalcov ovládajúcich východ Ukrajiny, dosiahla v utorok nový vrchol, keď vzbúrenci z radov ukrajinských proruských činiteľov začali obsadzovať dôležité administratívne budovy v Luhansku.
Ozbrojenci sú lojálni Igorovi Kornetovi, ministrovi vnútra samozvanej Luhanskej ľudovej republiky, ktorého nedávno z jeho postu odvolal šéf nikým neuznaného útvaru Igor Plotnickij.

Odporúčame:Rusi stavajú plot na hraniciach Krymu s Ukrajinou, náklady sa vyšplhajú na milióny eur

Kornet odmieta odstúpiť a v utorok vyhlásil, že jeho jednotky zatkli viacero ľudí lojálnych Plotnickému, ktorí boli podľa neho v skutočnosti spolupracovníkmi ukrajinských tajných služieb.
Plotnickij Korneta následne v utorok večer obvinil, že sa snaží "udržať sa pri moci aj za cenu destabilizácie situácie" a vyhlásil, že svojho rivala veľmi rýchlo "neutralizuje".
Viac k témam: UkrajinaZdroj: Webnoviny.sk - Medzi proruskými povstalcami na Ukrajine panujú nezhody, vzbúrenci obsadzujú dôležité budovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow