28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelová bude opäť kandidovať, tvrdí jej kolega z CDU

SITA SITA SITA  16.11.2016 16.11.2016  

Aj keď Angela Merkelová, ktorá je pri moci 11 rokov, doteraz svoj zámer kandidovať oficiálne neoznámila, podľa nemeckej tlačovej agentúry DPA mnohé naznačuje tomu, že Norbert Röttgen má pravdu.WASHINGTON/BERLÍN 16. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová sa podľa slov predsedu zahraničného výboru Spolkového snemu Norberta Röttgena pre spravodajskú televíziu CNN bude opätovne uchádzať o dôveru voličov.
Merkelovej stranícky kolega z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) označil kancelárku, ktorá by sa tak uchádzala o potvrdenie vo funkcii na už štvrté volebné obdobie, za "pilier politickej koncepcie Západu", ktorý pôsobí ako globálny hráč. "Preto teda bude kandidovať a konať ako zodpovedný líder," zdôraznil v reakcii na slová moderátora o tom, že je zatiaľ nejasné, či Merkelová bude znova kandidovať.
Aj keď Angela Merkelová, ktorá je pri moci 11 rokov, doteraz svoj zámer kandidovať oficiálne neoznámila, podľa nemeckej tlačovej agentúry DPA mnohé naznačuje tomu, že Röttgen má pravdu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow