27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelová bude opäť kandidovať. Získa ďalšie štyri roky?

NextFuture NextFuture NextFuture  20.11.2016 20.11.2016  

Ak by sa súčasnej kancelárke podarilo zvíťaziť a odslúžila by celé ďalšie štvorročné obdobie v úrade, vyrovnala by sa bývalému kancelárovi Helmutovi Kohlovi, jej niekdajšiemu mentorovi.BERLÍN 20. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa bude v budúcoročných všeobecných voľbách uchádzať o štvrté funkčné obdobie v úrade. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na stranícke zdroje z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU), na čele ktorej Merkelová stojí.
Očakáva sa, že 62-ročná Merkelová svoje rozhodnutie uchádzať sa o štvrtý mandát v úrade oficiálne oznámi ešte v priebehu nedele v berlínskom ústredí CDU. Ak by kancelárka zvíťazila a odslúžila by celé ďalšie štvorročné obdobie v úrade, vyrovnala by povojnový rekord bývalého nemeckého kancelára Helmuta Kohla, jej niekdajšieho mentora, ktorý na tomto poste zotrval 16 rokov.
Všeobecné voľby v Nemecku by sa mali konať na jeseň 2017, píše stanica BBC. Merkelová sa stala v roku 2005 prvou kancelárkou Nemecka. Zároveň je prvou líderkou znovuzjednoteného Nemecka, ktorá vyrastala v bývalom komunistickom Východnom Nemecku (NDR). Jej obľúbenosť v poslednom čase poklesla v súvislosti s problematikou migrácie, stále si však zachováva značnú podporu verejnosti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow