2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelová hovorila s Obamom o Trumpovi, Ukrajine i terorizme

SITA SITA SITA  17.11.2016 17.11.2016  

Dosluhujúci americký prezident Barack Obama označil nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú za svojho najbližšieho medzinárodného partnera.BERLÍN 17. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok prijala vo svojom úrade dosluhujúceho amerického prezidenta Baracka Obamu. Ide o ich posledné stretnutie predtým, ako Obama v januári opustí Biely dom a do funkcie hlavy štátu USA nastúpi Donald Trump, informuje agentúra DPA.

Obama vyhlásil, že Merkelová predstavuje "veľkú dôveryhodnosť", ako aj jeho "pravdepodobne najbližšieho medzinárodného partnera za uplynulých osem rokov" strávených v prezidentskej funkcii. Podľa nemeckej vlády budú obaja lídri neskôr hovoriť o Trumpovom víťazstve, kríze na Ukrajine a boji proti terorizmu.
Vzťahy medzi Berlínom a Washingtonom boli počas Obamovho výkonu prezidentského mandátu charakteristické vzájomným rešpektom, hoci v roku 2013 ich naštrbil odpočúvací škandál. Obama v rozhovore pre miestne médiá uviedol, že odstraňovanie nerovnosti v globalizovanom svete je kľúčom k zachovaniu demokratických systémov.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Obama pricestoval do Nemecka v stredu večer z Grécka, kde sa stretol s tamojšími lídrami, navštívil slávnu aténsku Akropolu a predniesol prejav. V berlínskom hoteli Adlon neďaleko Brandenburskej brány, kde je ubytovaný, absolvoval vo štvrtok americký prezident s Merkelovou trojhodinový pracovný obed.
Obama zostane v Nemecku do piatka, kedy sa stretne s európskymi lídrami vrátane Merkelovej, britskej premiérky Theresy Mayovej, francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda, španielskeho premiéra Mariana Rajoya či talianskeho ministerského predsedu Mattea Renziho. Obamovu bezpečnosť stráži 5000 policajtov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow