18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelová: Nemecko dlho vedelo, že patrí k terčom teroristov

SITA  22.12.2016 22.12.2016  

Kancelárka a dvaja ministri jej kabinetu sa v sídle BKA informovali o stave vyšetrovania útoku, ktorý si vyžiadal 12 životov a najmenej 48 zranených. BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) - Nemecko teoreticky už dlho vedelo, že patrí medzi terče islamistického terorizmu; je to však čosi iné, keď skutočne dôjde k útoku ako 19. decembra v Berlíne.
Uviedla to vo štvrtok nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá v spoločnosti ministrov vnútra a spravodlivosti Thomasa de Maiziera a Heika Maasa navštívila Spolkový kriminálny úrad (BKA) v nemeckom hlavnom meste.

ÚTOK V BERLÍNE

Merkelová vyjadrila nádej, že páchateľa dolapia

Podľa Merkelovej sú myšlienky všetkých zainteresovaných teraz s príbuznými obetí a zranených ležiacich v nemocniciach. "A práve im dlhujeme čo možno najlepšie odvedenú prácu," zdôraznila Merkelová. Súčasne vyjadrila nádej, že sa hľadaného podozrivého podarí zadržať už v krátkom čase.
Šéfka spolkovej vlády nezabudla oceniť vysokoprofesionálnu prácu spolupracovníkov Spolkového kriminálneho úradu a podčiarkla, že bola v uplynulých dňoch veľmi hrdá na veľmi uvážlivú reakciu značného počtu ľudí na súčasnú situáciu.

De Maiziere potvrdil, že sa odtlačky patria Tunisanovi

Angela Merkelová vyzdvihla aj fungujúcu medzinárodnú spoluprácu konštatujúc: "Je dobré vedieť aj to, ako sme prepojení na medzinárodnej úrovni, ako bez ťažkostí funguje spolupráca aj s príslušnými úradmi iných krajín, mnohé z ktorých majú už skúsenosti s útokmi."
Thomas de Maiziere potvrdil, že sa odtlačky prstov hľadaného podozrivého Tunisana Anisa Amriho našli na kabínke kamióna, ktorý vrazil do návštevníkov jedného z berlínskych vianočných trhov. Dodal, že sa objavili aj iné indície naznačujúce, že hľadaný podozrivý je skutočne páchateľom útoku v Berlíne.
Kancelárka a dvaja ministri jej kabinetu sa v sídle BKA informovali o stave vyšetrovania útoku, ktorý si vyžiadal 12 životov a najmenej 48 zranených.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow