12. december 2018. Otília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelová vyzýva krajiny k pomoci s prílevom migrantov, zdôrazňuje aj posilňovanie hraníc

 22.2.2018 22.2.2018  

BERLÍN 22. februára (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala členské štáty Európskej únie, aby pomohli zvládať veľký prílev migrantov. Apelovala tiež na spoločné úsilie pri posilňovaní vonkajších hraníc únie, ako aj na boj s problémami, ktoré vedú k tomu, že migranti opúšťajú svoje domoviny.
Krajiny EÚ, ktoré prijímajú finančnú pomoc od bloku, musia podľa Merkelovej pochopiť, že "solidarita nie je jednosmerka" a všetci musia bojovať za "spoločné európske hodnoty". Vyjadrila sa tak v prejave v parlamente deň predtým, ako sa lídri Európskej únie zídu v piatok na summit v Bruseli.
Merkelová chce, aby sa lídri dohodli na spravodlivom systéme prerozdeľovania žiadateľov o azyl. Maďarsko, Poľsko a Česká republika už čelia konaniu zo strany Európskej komisie za to, že odmietli prijať svoj podiel migrantov.

Odporúčame:Späť do práce, vyzvala Merkelová politikov po rokovaniach o sformovaní vlády

Nemecko prijalo vyše milióna migrantov, ktorí hľadali útočisko pred vojnou a prenasledovaním, čím zaťažilo svoj rozpočet. Zatiaľ čo niektoré európske krajiny, ako Švédsko, Grécko a Taliansko, rovnako zdieľajú toto bremeno, iné členské štáty sa na prijímaní väčších počtov migrantov odmietajú podieľať.
Viac k témam: Angela Merkelová, Európska únia, migranti, NemeckoZdroj: Webnoviny.sk - Merkelová vyzýva krajiny k pomoci s prílevom migrantov, zdôrazňuje aj posilňovanie hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow