28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelová zostáva na čele CDU, kritike sa však nevyhla

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Ide o druhý najhorší výsledok Merkelovej pri straníckych voľbách a o vôbec najhorší počas jej pôsobenia vo funkcii kancelárky.ESSEN 6. decembra (WebNoviny.sk) - Staronovou predsedníčkou nemeckej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) sa dnes opäť stala Angela Merkelová (62).
Spolkovú kancelárku, ktorá po 77-minútovom vystúpení na zjazde strany v Essene, čelila v následnej diskusii miestami ostrej kritike niektorých kolegov, potvrdilo vo funkcii líderky strany 89,5 percenta delegátov.
Odporúčame:

Výpravca pôjde za fatálnu zrážku vlakov v Bavorsku za mreže

Kritické hlasy sa týkali údajného priveľkého posunu strany pod Merkelovej vedením doľava, ako aj jej utečeneckej politiky, ktorá podľa niektorých z rečníkov vytvorila priestor pre pôsobenie euroskeptickej, populistickej a protimigračnej Alternatívy pre Nemecko (AfD).
Ide o druhý najhorší výsledok Merkelovej pri straníckych voľbách a o vôbec najhorší počas jej pôsobenia vo funkcii kancelárky. Iba v roku 2004 ju podporilo o čosi menej straníckych kolegov (88,4 percenta).
Napriek tomu sa Merkelová, ktorú zvolili do čela CDU už po deviaty raz, následne poďakovala za dôveru a vyjadrila radosť na výsledkom hlasovania.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow