19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelovej podpora po útoku na trhoch v Berlíne vzrástla

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

Vždy, keď sú ľudia znepokojení takýmito hroznými činmi, voliči spravidla odmietajú experimenty a postavia sa za vládu, ktorá je pri moci.BERLÍN 28. decembra (WebNoviny.sk) - Nový prieskum verejnej mienky zaznamenal nárast podpory nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a jej kresťanských demokratov. Prieskum inštitútu Forsa, ktorý dnes zverejnili nemecké médiá, bol vykonaný po útoku na berlínske vianočné trhy z 19. decembra.

ÚTOK V BERLÍNE

Preferencie Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a jej bavorského spojenca Kresťanskosociálnej únie (CSU) za posledný týždeň vzrástli o dve percentá. Celková podpora oboch strán dosahuje 38 percent, čo je najviac za uplynulý rok.
Ak by Nemci mohli teraz priamo rozhodovať o obsadení postu spolkového kancelára, 52 percent z nich by podľa prieskumu Forsa hlasovalo za Merkelovú. Oproti minulému týždňu to taktiež predstavuje dvojpercentný nárast. Merkelovej najsilnejší súper, šéf sociálnych demokratov Sigmar Gabriel, za ňou zaostal o 39 percentuálnych bodov.
Odporúčame:

Talianska polícia zastrelila teroristu z trhov v Berlíne

Je známa trasa, ako sa terorista z Berlína dostal do Milána

Prišli sme vás vyvraždiť, prasce. Vyhráža sa vrah z Berlína

Pitva ukázala, kedy terorista z Berlína zabil kamionistu

Identifikovali všetky obete teroristického útoku v Berlíne

Inštitút Forsa pripísal nárast popularity Merkelovej a strán CDU/CSU na margo obáv vyvolaných berlínskym útokom, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a vyše 50 zranených.
"Vždy, keď sú ľudia znepokojení takýmito hroznými činmi, voliči spravidla odmietajú experimenty a postavia sa za vládu, ktorá je pri moci," povedal riaditeľ Forsy Manfred Güllner.
Preferencie CDU/CSU v priebehu tohto roka klesali. Podľa agentúry DPA to bol dôsledok sporov medzi oboma stranami, ktoré sa týkali zvládania utečeneckej krízy.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow