26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelovej sa na straníckom stretnutí poďakoval malý Afganec

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Chlapec, identifikovaný len ako Edris, a jeho otec sa v pondelok večer zúčastnili na zjazde Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v nemeckom meste Heidelberg.BERLÍN 29. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dojala malého afganského chlapca k slzám a podala mu ruku, keď sa jej na straníckom stretnutí verejne poďakoval. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AP.
Chlapec, identifikovaný len ako Edris, a jeho otec sa v pondelok večer zúčastnili na zjazde Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v nemeckom meste Heidelberg. Edris zvolal: "Ďakujem vám, pani Merkelová!" Kancelárka odpovedala: "Naučil si sa dobre po nemecky," a dodala: "Stále sa precvičuj." Chlapec zareagoval: "A chcel som sa raz dotknúť vašich rúk."
Merkelová zišla z pódia za chlapcom a pózovala s ním pre fotografie. Videozáznam zachytával malého Afganca, ako si utiera slzy. Nemecko prijalo vlani státisíce migrantov, za čo si Merkelová vyslúžila chválu aj kritiku. Na pondelkovom stretnutí CDU už skôr nespokojný člen strany vyzval Merkelovú, aby za svoju migračnú politiku otvorených dverí odstúpila, ale dočkal sa pískania a bučania.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow