19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelovej vyzývateľ Schulz žiada predvolebný pakt férovosti

SITA  29.1.2017 29.1.2017  

Martin Schulz bude v parlamentných voľbách 24. septembra hlavným vyzývateľom kancelárky Angely Merkelovej, líderky Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU), ktorá vládne spoločne s SPD v tzv. veľkej koalícii.BERLÍN 29. januára (WebNoviny.sk) - Kandidát nemeckých sociálnych demokratov na spolkového kancelára Martin Schulz v nedeľu uviedol, že požiada všetky politické strany o súhlas s "paktom férovosti" pre predvolebnú kampaň pred tohtoročnými parlamentnými voľbami. Cieľom je zabrániť invektívam, aké sa objavili v USA počas vlaňajšej kampane.

Schulz sa nebude vyhýbať debatám s oponentmi

Bývalý predseda Európskeho parlamentu zdôraznil, že sa nebude vyhýbať debatám s politickými oponentmi, avšak falošné správy o kandidátoch, osočovanie a štvanie na sociálnych sieťach musí byť zastavené.
Odporúčame:

Merkelovú nakoniec vyzve Schulz, bude volebným lídrom SPD

Schulz dobehol Merkelovú, má rovnakú podporu ako ona

"Čo sme videli minulý rok počas predvolebnej kampane v Spojených štátoch, nedostatok slušnosti v debatách, to ma hlboko šokovalo," povedal Schulz. "Otvorilo to nezhody a zničilo veľa v krajine, ktorá kedysi symbolizovala slobodu a toleranciu. To sa v našom Nemecku nesmie stať," dodal s tým, že politické výmeny názorov by nemali viesť k sporom, výsmechu, nevraživosti alebo pohŕdaniu.

Merkelová a Schulz s rovnakou podporou verejnosti

Schulz vystúpil s prejavom na zasadnutí predsedníctva Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) po tom, ako ho jeho členovia jednohlasne nominovali ako kandidáta na post kancelára i nového predsedu strany. Rozhodnutie musí potvrdiť zjazd SPD, ktorý sa bude konať 19. marca.
Schulz tak bude v parlamentných voľbách 24. septembra hlavným vyzývateľom kancelárky Angely Merkelovej, líderky Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU), ktorá vládne spoločne s SPD v tzv. veľkej koalícii.
Podľa aktuálneho prieskumu berlínskeho inštitútu Infratest dimap má Schulz v súčasnosti rovnakú podporu verejnosti ako Merkelová. Po návrate z európskej do nemeckej politiky však musí voličom ešte bližšie predstaviť svoje vnútropolitické postoje. Samotná SPD by mala svoj volebný program uzavrieť až v máji.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow